ولتاژهای بالا در بسیاری از صنایع از جمله صنایع چوب، فلزات و پزشکی کاربرد فراوانی دارند. برای ایجاد ولتاژهای بالا (چند کیلو ولت) باید از ترانسفورماتور افزاینده ولتاژ بالا یا همان ترانسفورماتور HV یا در عامیانه ترانس های ولتاژ استفاده کرد.

راحت‌ترین شیوه ساخت ولتاژ HV، این است که ولتاژ شبکه را به صورت تکفاز یا سه فاز مستقیماً به یک ترانس های ولتاژ در فرکانس برق شهر بدهند. بعد از عبور از ترانسفورماتور می‌توان از همان شکل AC آن استفاده کرد مانند آن‌چه در شبکه انتقال برق اتفاق می‌افتد یا با استفاده از یکسوساز آن را تبدیل به ولتاژ DC نمود.

راه دیگر یکسو کردن برق شهر و سپس ساخت ولتاژ فرکانس بالا توسط یک اینورتر و بعد از آن استفاده از ترانس های ولتاژ فرکانس بالا است. مزیت این روش این است که ترانسفورماتور فرکانس بالا به مراتب کوچک‌تر و کم حجم‌تر از ترانسفورماتور فرکانس برق شهر است.

همچنین کیفیت ولتاژ خروجی در فرکانس بالا بسیار بهتر از فرکانس پایین است. ولی استفاده از اینورتر، مدار را به مراتب پیچیده‌تر می‌کند. در نتیجه در مواردی که وزن و حجم مبدل و همچنین کیفیت ولتاژ خروجی آن اهمیت چندانی ندارد از همان شیوه اول که تبدیل ولتاژ در فرکانس پایین است، استفاده می‌شود.

ترانسفورماتور افزاینده ولتاژ بالا و فرکانس پایین (50 هرتز) بر روی همان ورقه‌های از جنس آهن پیچیده می‌شوند. اما رعایت فواصل عایقی بین سیم پیچ‌ها با یکدیگر و بین سیم پیچ‌ها و هسته و همچنین جنس و نحوه به‌کارگیری عایق به دانش و مهارت خاصی نیازمند است.

مجموعه تاپ تک با داشتن مهارت و دانش لازم در این زمینه پذیرای سفارش ساخت انواع ترانسفورماتور ولتاژ بالا در فرکانس‌های پایین به صورت تکفاز و سه فاز می‌باشد.